Transport intermodalny w Omega Transport

Transport intermodalny to metoda przewozu załadunku, która obejmuje przewożenie towarów przy użyciu wielu środków transportu.  W ramach jednego łańcucha dostaw korzysta się ze statków, pociągów i ciężarówek, a nawet samolotów. Głównym celem jest zapewnienie klientowi bezproblemowego i wydajnego systemu transportowego, który obniży koszty, poprawi niezawodność i zwiększy elastyczność przewozu. Zobacz, jak wyglądają usługi transportu intermodalnego w naszej firmie.

ciezarowka statek kontenerowy pociag kolejowy

Jak obniżyć koszty spedycji w firmie?

Wykorzystanie transportu intermodalnego pomaga zoptymalizować budżet finansowy firm, a także jest rozwiązaniem wspierającym ekologię. Dzięki zróżnicowanym rozwiązaniom spedycyjnym minimalizujesz emisję dwutlenku węgla, ze względu na wydajność takiego łańcucha dostaw.

Co przewozimy w ramach transportu intermodalnego?

Dla naszych klientów świadczymy usługi transportu intermodalnego na terenie Unii Europejskiej w spedycji międzykrajowej i międzykontynentalnej. Przeczytaj, jakiego typu towary przewieziemy dla Twojej firmy:

  • towary masowe, takie jak surowce i produkty rolne;
  • produkty przemysłowe, takie jak maszyny i sprzęt;
  • towary konsumenckie, takie jak artykuły elektroniczne i AGD;
  • towary niebezpieczne typu ADR, takie jak chemikalia;
  • żywność egzotyczna z dalekich krajów;
  • odzież i obuwie.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo załadunku. Przez całą trasę monitorujemy towar, aby dojechał z miejsca A do miejsca B bez uszkodzeń.

Jak wygląda proces przewozu wieloma środkami transportu?

W ramach transportu intermodalnego wykorzystujemy transport drogowy, morski, kolejowy i lotniczy. Sprawdź, co dzieje się z ładunkiem w trasie.

Bezpieczeństwo załadunku

Nasi kierowcy to wykwalifikowana kadra przeszkolona do przewożenia praktycznie każdego rodzaju towaru. Regularnie sprawdzamy zabezpieczenia załadunku, a w przypadku towarów o szczególnej wrażliwości technicznej, monitorujemy stan temperatury powietrza.

Monitoring w czasie rzeczywistym

Każdy nasz pojazd i kontener wyposażony jest w nadajniki GPS. Na bieżąco monitorujemy położenie załadunku. Dzięki monitoringowi GPS towar zabezpieczony jest także przed kradzieżą.

Proces spedycyjny zgody z wymogami certyfikatów ISO

Oferujemy przewozy transportowe spedycyjne zaplanowane co do najdrobniejszego procesu, zgodne z certyfikatem ISO 9001. Dzięki wykorzystaniu systemu telemetycznego Transics oraz Webfleet zwiększamy wydajność i opłacalność procesów logistycznych dla naszych klientów. Cały proces przewozu jest sprawny i przewidywalny, dzięki czemu swobodnie zaplanujesz procesy we własnej firmie.

Transport intermodalny — co możemy dla Ciebie zrobić?

Bez względu na to, co potrzebujesz przewieźć, zaplanujemy i wdrożymy system przewozu kontenerowego i naczepowego, umożliwiając Ci szybką rotację towarów. Obniżamy koszty spedycji w Twojej firmie, przewożąc ładunek do miejsca docelowego w pełni bezpiecznie. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Napisz, czego potrzebujesz.

magnifiercross