Transport Kolejowy,
Intermodalny

Transport kolejowy
Transport kolejowy to gałąź transportu lądowego, która towarzyszy człowiekowi od XIX wieku. Od samego początku pociągi odegrały kluczową rolę w rewolucji przemysłowej i zapewniły szybki i niezawodny transport towarów. Kolej ze względu na dużą ładowność pozwala przewozić ładunki o dużej masie na znaczne odległości. Koszty przewozu maleją wraz ze wzrostem odległości. Transport kolejowy jest też bardzo ważnym elementem globalnych sieci transportu towarów. Często wchodzi w skład towarowego transportu kombinowanego, który polega na przewożeniu ładunków więcej niż jednym typem transportu.
Transport intermodalny
Od firm transportowych, coraz częściej wymaga się rozwiązań pro-ekologicznych. Transport intermodalny pozwala tworzyć nowoczesne łańcuchy transportowe łączące dwa lub więcej rodzajów transportu w jeden system. Oparty jest on na węzłach stanowiących punkty styku różnych gałęzi transportu uczestniczących w przemieszczaniu towarów bez zmiany jednostki ładunkowej. Im większa liczba węzłów (terminali lądowych i lądowo-morskich), tym łatwiejszy jest dostęp do sieci połączeń. Aby ten sposób przewozu towarów funkcjonował prawidłowo i wydajnie, wymaga odpowiedniej infrastruktury, czyli danego procesu logistycznego. To od niego zależeć będzie, ile środków lokomocji zostanie wykorzystanych, a także w jakiej kolejności.

W Omega Transport organizujemy przewóz towarów koleją. Mamy doświadczonych pracowników, którzy ułatwią formalności oraz znajdą optymalne rozwiązania dostosowane do Twojej firmy.
Zobacz również:

TRANSPORT
DROGOWY

WIĘCEJ 〉

TRANSPORT
MORSKI

WIĘCEJ 〉

TRANSPORT 
LOTNICZY

WIĘCEJ 〉

TRANSPORT 
KOLEJOWY

WIĘCEJ 〉