Jak wygląda praca spedytora?

Praca spedytora polega na zarządzaniu procesem transportu towarów od dostawcy do klienta. Oznacza to, że spedytor odpowiada za szczegółowe planowanie i koordynację przemieszczania się ładunku, zapewnienie jego bezpieczeństwa oraz terminowe dostarczenie towaru do klienta. Zobacz, jak pracują nasi spedytorzy każdego dnia, aby zadowolić naszych klientów.

Co należy do obowiązków spedytora?

Poza bezpośrednim sprawowaniem kontroli nad procesem spedycji, do obowiązków spedytora należy także negocjowanie cen z przewoźnikami, a także kontrolowanie kosztów i budżetu transportu. 

Cechy osobowości potrzebne do pracy spedytora

Oprócz doświadczenia logistycznego i dobrej organizacji pracy spedytor musi mieć rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne. Takie cechy osobowości pomogą mu wywiązywać się z powierzonych zadań. 

Umiejętności informatyczne

Spedytor musi także mieć wysoko rozwinięte umiejętności informatyczne przez wzgląd na pracę z różnymi systemami wymiany danych.

Biegła znajomość procesów spedycji

Spedytor musi potrafić korzystać z internetowych platform do zarządzania zadaniami i zleceniami. Taki pracownik powinien zarządzać swobodnie dokumentacją spedycyjną i musi znać wszystkie normy i procedury dotyczące transportu.

Praca spedytora — z jakich narzędzi korzysta w pracy spedytor? 

Najczęściej używane w pracy spedytora narzędzia to systemy informatyczne do zarządzania operacjami i transportem. 

Spedytor w swojej pracy korzysta z różnych programów: 

  • systemów informatycznych do zarządzania załadunkiem i transportem;
  • komunikatorów internetowych;
  • platform handlowych;
  • map i aplikacji GPS;
  • narzędzi analitycznych;
  • oraz internetowych platform do zarządzania zadaniami dotyczącymi spedycji i zleceń. 

Wszystkie te zadania mają na celu planowanie, monitorowanie i raportowanie transportu towarów bez względu na to, czy jest to transport drogowy, kolejowy, morski, czy lotniczy

Wyszukiwanie i porównywanie ofert przewoźników. Śledzenie położenia pojazdu i monitorowanie postępu trasy taboru. Spedytor także analizuje dane i wyciąga wnioski na temat kosztów i efektywności transportu.

Powierz swój załadunek najlepszym spedytorom w Polsce

Znamy od podszewki praktycznie każdy rodzaj załadunku. Dzięki temu, że zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę spedytorów, przewozimy ładunek bezpiecznie każdym rodzajem transportu w Polsce i za granicą. 

Nasza firma posiada bardzo dobrze zaprojektowane procesy przewozowe zgodne z certyfikatami ISO, nad którymi czuwają nasi doświadczeni pracownicy. Jeśli potrzebujesz przewieźć szybko ładunek lub sprowadzić z zagranicy towary, to napisz do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

magnifiercross