Transport Morski

Aż 80% wolumenu handlu światowego przemieszcza się drogą morską. Oznacza to, że 8 na 10 produktów, które masz w domu, na pewnym etapie podróżowało transportem morskim. Od 1970 roku przewóz towarów flotą morską wzrastał co roku o około 3,2%. Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju szacuje, że w latach 2019-2024, będzie to aż 3,5% rocznie.

Ponadto żegluga uznawana jest za jeden z najbardziej ekonomicznych środków przewozu, szczególnie przy sporych dystansach. Warto wskazać też na możliwość przewozu wszystkich rodzajów ładunków – od najmniejszych do tych osiągających ogromne rozmiary. Dodatkowo ten rodzaj transportu traktowany jest jako filar większości łańcuchów dostaw.

Spedycja morska
cało-kontenerowa FCL:

Transport morski stanowi jeden z głównych elementów obsługi multimodalnej przesyłek kontenerowych w imporcie i eksporcie do i z wszystkich portów handlowych na świecie.

Spedycja morska
drobnicowa LCL:

Naszym klientom możemy zapewnić również obsługę niedużych przesyłek (palety, kartony luzem) morskich w imporcie oraz w eksporcie do i z wszystkich portów handlowych na świecie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Napisz do nas!

Transport morski jest odporny na głęboki regres, co potwierdziła jego dobra kondycja w czasach pandemii. Tylko w 2020 roku przewieziono około 12 miliardów ton towarów, a prognozuje się, że do 2031 roku masa towarowa zostanie podwojona w porównaniu do wyniku z 2010 roku. Dane wyraźnie pokazują, że transport morski, jest fundamentem dla milionów przedsiębiorców z całego świata.

Transport morski - korzyści:

  • oszczędności - atrakcyjne rozwiązanie pod względem ekonomicznym,
  • brak ograniczeń - duża wszechstronność w przewozie różnego typu ładunków w tymponadgabarytów i ponadnormatywnych,
  • bezpieczeństwo - sprawdzony sposób przewozu wartościowych towarów,
  • dostępność - linie żeglugi obejmują cały świat.

Niezależnie od wielkości Twojego biznesu, możesz potrzebować towarów z drugiego końca świata. Wówczas opłacalny dla Ciebie będzie transport po morzach i oceanach, a także spedycja morska, która będzie czuwała nad terminami.

~ 580 000

Szacunkowa ilość ton towaru
transportowana rocznie

~ 20 000 000

Roczna ilość km przejeżdżanych przez flotę

6

Ilość kontynentów, do których kursujemy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.