Większe kabiny w ciężarówkach!

Komfortowe warunki pracy to coś, co każdy pracodawca stara się zapewnić swoim pracownikom. Wysokiej jakości sprzęt, którego używamy w pracy, wpływa na jakość wykonywanych obowiązków. W przypadku profesjonalnych kierowców jakość kabiny ma ogromne znaczenie. Przestrzeń ciężarówki wpływa bowiem na zmęczenie, jakie kierowca odczuwa po kilku godzinach jazdy, a w konsekwencji na szybkość dostarczonego towaru.

Ostatnie lata w branży motoryzacyjnej to nieustające krytyka małej przestrzeni w kabinie ciężarówki. Kierowcy są już zmęczeni ciasnymi pomieszczeniami. Faktem jest, że kabiny profesjonalnych samochodów ciężarowych są bardzo krótkie oraz nie dają kierowcom niezbędnego komfortu.

Europejski rynek samochodów ciężarowych z każdym rokiem wzbogaca się o kolejne marki. Coraz więcej firm motoryzacyjnych upatruje swoją szansę w branży TSL. Jednak, czy nadchodzące zmiany z UE wpłyną na jeszcze większy rozwój tych przedsiębiorstw? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie jest zdanie ekspertów!

Zmiana wielkości kabiny już 1 września

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej kabiny samochodów ciężarowych mogą mieć maksymalną długość 2 metrów i 35 centymetrów. Według ekspertów, jak i kierowców, jest to stanowczo za mało, aby wprowadzić efektywne strefy zgniotu, zapewnić odpowiednią przestrzeń do spania oraz aerodynamiczną konstrukcję kabiny.

Niespodziewanie, ponieważ już od września wchodzi w życie unijne rozporządzenie, dzięki któremu kabiny kierowców zostaną wydłużone o 90 centymetrów. Według wyliczeń ekspertów pozwoli to na zmniejszenie zużycia paliwa o około 10% w stosunku do obecnych pojazdów. Zmiana w branży ciężkich samochodów ożywi z pewnością rynek motoryzacyjny, który zyska nowy potencjał w postaci dodatkowej przestrzeni do zaprojektowania. Nie można pominąć ważnego aspektu, jakim jest aerodynamika oraz bezpieczeństwo, na które przede wszystkim wpłynie wprowadzana zmiana. Zastosowanie dłuższych przodów ciężarówek z pewnością pozwoli na przeprojektowanie układu nadwozia.

Warto zaznaczyć, że wprowadzone w projekcie zmiany, nie wpłyną na redukcję przestrzeni ładunkowej.

Ciężarówki z dłuższymi kabinami to dla kierowców:

  • większy komfort użytkowania pojazdu,
  • zminimalizowana ilość martwych punktów,
  • lepsza widoczność z kabiny,
  • większe bezpieczeństwo na drodze,
  • lepsza aerodynamika.

Ciężarówki zaprojektowane na nowo!

Dzięki wprowadzonym zmianom, projektanci samochodów ciężarowych będą mogli bardziej urozmaicać swoje prototypy. W najnowszych projektach ciężarówek spodziewamy się większych przednich szyb, które wpłyną na poprawę widoczności (szczególnie jeśli chodzi o widoczność pieszych oraz rowerzystów). W najnowszych tirach na wprowadzonych na europejski rynek można spodziewać się również uproszczonego nadwozia, które pozwoli na zmniejszenie zużycia paliwa. Nowoczesne bryły o opływowych kształtach pozwolą na ograniczenie liczby wypadków, jak i zmniejszenie emisji spalin.

Według ekspertów wprowadzone w rozporządzeniu zmiany będą korzystne zarówno dla przemysłu, jak i społeczeństwa. W najbliższych latach na drogach będziemy spotykać ciężarówki przyszłości, które będą zarówno eleganckie, bezpieczne, jak i ekologiczne.

Przewóz towarów w Omega Transport!

Poszukujesz firmy transportowej, która przewozi towar drobnicowy oraz towary wysokiej wartości? Skorzystaj z naszej oferty! Wybierając usługi transportowe w Omega Transport masz pewność, że Twoje produkty zostaną dostarczone pojazdami korzystającymi z najnowszych technologii. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą na przewóz towarów — skontaktuj się z nami!

magnifiercross