Transport chłodniczy

Jak ważną rolę odgrywa transport chłodniczy?

Transport niektórych dóbr wymaga specjalnego traktowania. Nie wszystkie towary mogą być przewożone w standardowy sposób, niektóre są bardziej wrażliwe na warunki otoczenia.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych 89087 samochodów ciężarowych wyposażonych w chłodnie. Nie bez powodu, najczęściej transportowanym ładunkiem przez specjalnie przystosowane samochody, jest żywność gotowa oraz składniki do jej produkcji. Gdyby nie było możliwości transportowania towarów za pomocą samochodów ciężarowych wyposażonych w chłodnie, ładunek z pewnością psułyby się podczas przewozu, a to wpłynęłoby na ogromne straty finansowe oraz niezadowolenie ze strony ostatecznego nabywcy produktu. Dlatego tak ważną rolę w obecnej spedycji odgrywa transport chłodniczy.

Transport chłodniczy z pomocą dla Twojego biznesu!

Transport chłodniczy należy do jednej ze specjalistycznych form spedycji, która polega na przewozie towarów w odpowiednio dobranej temperaturze. Ten sposób przewozu stosuje się przede wszystkim do przewożenia takich produktów jak: 

  • Warzyw i owoców
  • Nabiału
  • Produktów mrożonych
  • Mięs, ryb oraz produktów garmażeryjnych
  • Leków/ Farmaceutyków
  • Rośliny (kwiaty)

Transport chłodniczy w Omega Transport

Specjalnie przystosowane samochody ciężarowe w Omega Transport, posiadają naczepy wyposażone w szyny na bocznych ścianach zabudowy. W naczepach tych na górze znajdują się belki, które umożliwiają regulację wysokości. Dzięki temu powstaje drugi ładowny poziom, zgodnie z wymaganiami Klienta.

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia transport towarów na dwóch poziomach (podwójna podłoga). Pojemność naczep oferowanych przez Omega Transport to 33 + 33 euro palety. Zastosowanie dwóch poziomów stwarza możliwość przewozu większej ilości towarów. Po demontażu systemu belek lub podwieszeniu ich pod górną cześć naczepy powstaje standardowa chłodnia o pojemności 33 euro palet.

Transport chłodniczy we współczesnym handlu

Skuteczny transport chłodniczy odgrywa obecnie bardzo duże znaczenie, zarówno dla producentów, jak i konsumentów. Nieprawidłowości oraz uchybienia ze strony firm logistycznych, odbijają się na jakości przewożonych produktów i generują koszty dla Klientów.

Wybierając transport produktów w warunkach chłodniczych w Omega Transport masz pewność, że Twoje produkty zostaną dostarczone zgodnie z obowiązującymi normami. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą na transport chłodniczy — skontaktuj się z nami!

magnifiercross