Test nowego ciągnika siodłowego Forda!

Polski rynek samochodów ciężarowych w ostatnim czasie wzbogacił się o kolejną markę. Oficjalnego przedstawiciela na zyskała firma Ford Trucks, która zajmuje się produkcją ciężkich samochodów ciężarowych z serii F-Max i Cargo.

Według podawanych informacji nowe ciężarówki Forda zadebiutują w polskich salonach dopiero we wrześnie obecnego roku. Firmie Omega Transport udało się zyskać samochód do testów już w tym miesiącu! Jeden z naszych kierowców testował przez blisko dwa tygodnie nowy ciągnik siodłowy od firmy Ford! Ciągnik z serii F-Max był poddawany próbom na trasie ponad 6000 km! Kierowca Omegi Transport sprawdził maszynę na wymagających drogach prowadzących przez Polskę, Rumunię, Węgry oraz Włochy! Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć, jakie jest w stanie zaoferować ten zaawansowany technologicznie ciągnik!

Komfort pracy w ciągniku siodłowym Forda

Zaletą nowego samochodu ciężarowego Forda jest wysoki komfort użytkowania, który według producenta: „Jest równie ważny, jak moc oraz osiągi”. Ford zaprojektował swoją ciężarówkę tak, by kierowca odczuwał wysoki komfort z wyjątkowo szerokiej gamy dostępnych kabin! Musimy stwierdzić, że przestrzeń mieszkalna kabiny jest wyjątkowo komfortowa! Docenią ją kierowcy, którzy spędzają wiele godzin w trasie. 

Technologią, która wpłynie na komfort podczas jazdy, jest system ostrzegania. Będzie on ostrzegała o każdej nieumyślnej zmianie pasa ruchu — czujnik aktywuje się za każdym razem, kiedy stracisz koncentrację! Dodatkową funkcjonalnością, w którą został wyposażony samochód ciężarowy, jest system wspomagania hamowania awaryjnego, który włącza się w momencie, kiedy odległość od poprzedzającego pojazdu jest zbyt mała! Ford wyposażył również swój ciągnik siodłowy w system ESP, który zapobiega przed poślizgiem zarówno ciągnika, jak i naczepy.

Niskie spalanie ciągnika z serii F-Max

Przeprowadzone testy ciągnika, wykazały, że spalanie nowego samochodu ciężarowego Forda jest niższe niż u innych producentów ciężarówek dostępnych na rynku. W porównaniu do poprzedniej wersji nowa generacja silników i aerodynamiczna konstrukcja Forda pomagają zmniejszyć zużycie paliwa, aż o blisko 8,5%. Za napęd odpowiada tutaj konstrukcja, która zadebiutowała u firmy w 2016 roku. Swoją nazwą silnik nawiązuje do terminologii używanej przez Forda, ponieważ jest to ECOTORQ. Jednostka o pojemności 12,7 litra, potrafi wygenerować moc 500 KM przy 1.850 obr./min.

Elementem, w który została wyposażona ciężarówka, a który zasługuje na wyszczególnienie, jest turbina o zmiennej geometrii łopatek. W celu ograniczenia spalania, pompa wody oraz sprężarka pracują z regulowaną prędkością.Ford zastosował to w celu zapewnienia trwałości jednostki napędowej na poziomie 1 miliona kilometrów (przy okresach wymiany oleju co 150 tysięcy kilometrów). Warto podkreślić, że ciężarówka spełnia obowiązujące normy czystości spalin — firma zastosowała od lat znaną technologię SCR.

Wybierając transport produktów w Omega Transport, masz pewność, że Twoje produkty zostaną dostarczone pojazdami korzystającymi z najnowszych technologii. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą na przewóz towarów — skontaktuj się z nami!

magnifiercross