Raków Częstochowa z SUPERPUCHAREM Polski!

Świetna informacja dla wszystkich sympatyków częstochowskiej drużyny piłkarskiej. W sobotę 17 lipca Czerwono-Niebiescy pokonali Legię Warszawa i sięgnęli po SUPERPUCHAR Polski! Emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka.

Jesteśmy szczęśliwi, że od lat wspieramy dumę naszego miasta!

Jak dotychczas Raków Częstochowa rozegrał swój najlepszy sezon w historii klubu. Finałowy mecz zaczął się idealnie dla naszych zawodników. Już w 10 minucie Fran Tudor, po stałym fragmencie z rzutu rożnego, pokonał bramkarza stołecznej drużyny. Częstochowianie próbowali poprawić wynik, w międzyczasie skutecznie odpierając ataki legionistów, którym wyraźnie brakowało skuteczności.

W 77 minucie Ivi Lopez dostał podanie sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce. Niestety, sędzia zweryfikował sytuację przy użyciu pomocy VAR i dopatrzył się wcześniejszego faulu Musiolika na Mateuszu Wietesce. Na tablicy wyników nadal przewagę jednej bramki miał Raków.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 10 minut. Legia nie ustawała w atakach, chcąc wyrównać rezultat spotkania. W efekcie, w 92 minucie, po dośrodkowaniu Josipa Juranovicia niemal do pustej bramki piłkę skierował Mahir Emreli. Remis utrzymał się do końca doliczonego czasu, a to oznaczało, że będziemy świadkami rzutów karnych. W konkursie jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy pokonali stołeczny klub 4:3!

Cieszymy się, że możemy wspierać, a także kibicować drużynie Raków Częstochowa. Zespół w 2019 roku zapewnił sobie awans do najwyższego poziomu rozgrywek, Ekstraklasy. W 2020 roku w plebiscycie Piłki Nożnej, Marek Papszun otrzymał tytuł trenera roku, a Raków Częstochowa tytuł drużyny Roku. W 2021 w stulecie istnienia klubu, Czerwono-Niebiescy zdobili Puchar i SUPERPUCHAR Polski!

Jako OMEGA możemy przetransportować te dobre wiadomości do najdalszych zakątków świata. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać drużynę, która ma aspiracje daleko wykraczające poza krajowe podwórko. Gratulujemy zawodnikom, trenerom i wszystkim, których zaangażowanie pomogło w osiągnięciu sukcesu!