Premierowy odcinek "Akademii Transport Managera" za nami

Z okazji dziesięciolecia „Transport Managera” redakcja postanowiła opuścić ciepłe biuro i być bliżej czytelników. W nowej odsłonie cyklu „Akademii Transport Managera” odwiedzać będą firmy transportowe ze swoim mobilnym biurem i na żywo dyskutować z gośćmi o branży TSL.

Piotr Sikorski Marek Loos Adrian Wilisz w garniturach z Transport Manager

Jaki jest cel Akademii?

„Celem jest omówienie, przedyskutowanie i podsunięcie managerom sektora transportowego praktycznych rozwiązań najważniejszych i najbardziej aktualnych problemów i wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć.”

Transport Manager

I to wszystko w gronie ekspertów oraz dostawców różnych narzędzi dla transportu, spedycji i logistyki. Goście będą analizowali problemy i podsuwali praktyczne rozwiązania.

Pierwszy odcinek cyklu

Wydarzenie online rozpoczęło się 14 marca dokładnie o 10:00. Tematem premierowego odcinka był „Cyfrowy skalpel kosztów firmy transportowej. Informatyczne wspomaganie optymalizacji”, a transmisja odbyła się siedziby naszej firmy. 

Gośćmi redaktora naczelnego Marka Loos byli:

- Piotr Sikorski CEO at OMEGA Transport
- Adrian Wilisz, Operations Director, OMEGA Transport
- Piotr Czajka Senior Sales Manager, Webfleet
- Beniamin Matecki, niezależny ekspert branży TSL

Dyskusja – ożywiona i merytoryczna

Podczas wydarzenia poruszone zostały tematy, z jakimi branża TSL zmaga się na co dzień. Dotyczyły one m. in. wzrostu kosztów paliwa, pakietu mobilności i jego skutków. Dzięki wdrożonym systemom telematycznym stosowanym na co dzień przez naszą firmę jesteśmy w stanie zminimalizować koszty i optymalne wykorzystać tabor.

Webfleet – rozwiązanie telemetyczne dla TSL

System webfleet to narzędzie, z którego korzystamy w naszej firmie na co dzień. To kompleksowe rozwiązania technologiczne dla flot firmowych, które pomaga nam zoptymalizować koszty floty. Oprogramowanie działa w chmurze, co pozwala na bieżące monitorowanie pojazdów i zarządzanie flotą.

Cykl – realizacja przez cały rok

Wydarzenia zaplanowane są raz na kwartał. Kolejne dyskusje online odbędą się:

  • [ODCINEK 2 : MAJ] Na rosnące ceny oleju napędowego – podsuwamy przeróżne paliwowe oszczędności.
  • [ODCINEK 3:WRZESIEŃ]Efektem problemów z kosztami może być kłopot z utrzymaniem płynności finansowej. Opiszemy więc narzędzia pomagające w jej utrzymaniu.
  • [ODCINEK 4: LISTOPAD] Trudno pozyskać zlecenia transportowe? Również na tym polu podsuniemy praktyczne i sprawdzone rozwiązania.

Dziękujemy firmie Webfleet oraz Transport Manager za możliwość uczestnictwa w dyskusji i wyrażenie swojej opinii.

Nie zdążyłeś się zapisać? Nie szkodzi. Zostawiamy link do nagrania.

magnifiercross